Puchar Polski 2015 rok

12.09.2015 Ultramaraton Rewal Bike System 301 km

Autor

dnia

Kolejny ultra długi dystans zaliczony.

Tym razem ultramaraton Rewal Bike System 301 km w Rewalu. Maraton organizowany przez Prezesa Klubu Rowerowego Gryfland Gryfice. Trasa prawie identyczna jak w ultramaratonie Gryfland w maju. Różnica jest tylko taka, że do Rewala jechałem prawie z marszu po wczasach w Chorwacji (bez jazdy) no i po ukończeniu ultramaratonu Paryż – Brest – Paryż 1230 km Non Stop.

Start – godz. 5.00

W nocy opady deszczu, które oczywiście przywitały nas na starcie również. Średnia przyjemność kręcić korbą w strugach deszczu. Patent serwisu rowerowego „SPRINT” z błotnikami w Stevensie nie miał okazji być jeszcze sprawdzony (w Paryż -Brest -Paryż było bez opadów) i tutaj przeszedł chrzest bojowy. Ocena 5. Błotniczki spisały się na medal. Dzięki „Skoczek”, „Beny” i „Osa” no i oczywiście Kamil Bakoniuk – właściciel „SPRINT”.

Początek jazdy dość fajny ale z czasem opadałem dosłownie z sił. Przeważnie na ultramaratonie zatrzymuję się jeden raz na punkcie żywieniowym to tym razem zatrzymywałem się 4 (cztery) !!!! razy.

O godz. 10 przestaje padać deszcz ale zaczyna niemiłosiernie wiać, szczególnie na trasie Rewal – Gryfice (30 km) wiatr non stop w mordewind!!! Potrafi całkowicie wyssać energię. Tak też się dzieje.

Meta – godz. 17.18

 

Dystans   301.00 km

 Czas trwania – 12g:01m:03s
 kcal – 14385 kcal
 Średnia Prędkość – 25.05 km/h
 Maks. Prędkość – 45.82 km/h
 Min. wysokość – -4 m
 Maks. wysokość – 64 m
 W górę – 1265 m
 W dół – 1268 m
 Kadencja – 69 o/m
 Wiatr – 7 km/h
 Temperatura – 14 °C
 Wilgotność – 75 %
 Pogoda – Noc z częściowym zachmurzeniem i deszczem

PODSUMOWANIE:

1. Kolejny ultramaraton w ramach Pucharu Polski – trzeci w tym sezonie – zaliczony. Ciężko było ale zwalam to na karby wczasów w Chorwacji i nic nie robienia przez prawie 2 tygodnie.

2. Organizacja maratonu jak zwykle bardzo dobra. Udział ponad 200 uczestników w zasadzie to potwierdza.

3. Czas pokonania trasy słaby – w porównaniu do prawie, że identycznej trasy ultramaratonu 304 km Gryfland, który jechałem w maju b.r. – czas gorszy o prawie 1 godz. 15 minut.

4. Ogólna klasyfikacja w rankingu Puchar Polski 2015 przedstawia się następująco  ===>>.
Na zakończenie Pucharu Polski sklasyfikowany zostałem w swojej grupie: M5i na trzecim miejscu. Sporo maratonów odpuściłem ze względu na fakt pokrywania się terminów startów z brevetami kwalifikacyjnymi do Ultramaratonu Paryż – Brest – Paryż co było priorytetem w tym sezonie.

5. Ostatni maraton zaliczony i czas myśleć o przyszłym sezonie. Szkoda, że tak szybko się skończył.

6. Biorąc pod uwagę apetyt jeździecki to myślę, że jak tylko zdrowie pozwoli, sezon 2016 będzie jeszcze bardziej aktywny w dystanse super ultramaratonowe:

  • End 2 End – Wielka Brytania – 1400 km z płd na płn – kwiecień

  • Brevet Świętojański 1050 km – organizowany w czerwcu przez Randonneurs Polska

  • Bałtyk – Bieszczady 1008 km Non Stop  – IX edycja – planowany jest przejazd GOLD czyli tam i z powrotem – 2016 km dla śmiałków

    *wiele pomniejszych imprez typu: –

  • Zakopane – Rozewie

  • Wiżajny – Bogatynia

7. Jesień i zima na Białostocczyźnie zmusi do rozmyślań i snucia planów w długie i chłodne wieczory.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *